Nuo spalio mėnesio - valstybiniai numeriai su Vyčio ženklu

Seimas nusprendė leisti ant automobilių numerių naudoti Lietuvos herbą, Vytį. Naujovė turėtų įsigalioti nuo 2023 metų spalio 1 d.

Kaip teigia idėjos autorius, Seimo narys Andrius Kupčinskas, šios iniciatyvos motyvas – atsiradęs didesnis laisvos vietos kiekis  ant numerių, panaikinus techninės apžiūros lipdukus.

„Lietuvos automobilių valstybinių numerių šriftai yra vieni didžiausių ES šalyse. Daugelyje jų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia septynis–aštuonis simbolius, tuo metu pas mus – tik šešis. Todėl Lietuvos automobilių valstybiniuose numeriuose yra pakankamai vietos, kurios užtektų tinkamai įterpti Vyčio ženklą. Šiuo metu mažiausiai penkiose ES valstybėse ir Šveicarijoje ant automobilių registracijos numerių naudojami valstybės tapatybės simboliai", - savo įraše socialiniame tinkle facebook teigia A. Kupčinskas.

„Neseniai teko dalyvauti diskusijoje apie šio projekto įgyvendinimą VĮ Regitroje, kur buvo tik patvirtinta, jog svarbiausi darbai atlikti, nors ir turėta iššūkių. Šiek tiek užsitęsė procesai Lietuvos heraldikos komisijoje, kol galiausiai komisija iš gausybės variantų patvirtino kaip turės būti tinkamai įkomponuotas Vytis, kad sumanymas šiemet virstų realybe. Regitros skaičiavimais šie numeriai užims apie 90% visų automobilių numerių Lietuvoje. Šiuo metu dar laukia viešieji pirkimai, kurių metu bus nuspręsta kas įgis teisę gaminti naujo modelio numerius, o po jų, žalia šviesa naujo modelio valstybiniams numeriams.

Vyčio atvaizdavimas valstybiniuose numeriuose ne tik stiprins mūsų tautinę tapatybę ir pasididžiavimą savo Valstybe, bet ir bus atpažįstamas bei populiarinamas keliaujant Lietuvos, Europos ar tolimesniais keliais. Tai viena efektyviausių, praktiškai nekainuojančių, Valstybės reprezentavimo formų, kai valstybės piliečiai tuo pačiu turi galimybę  reklamuoti savo šalį“, - savo įrašą socialiniame tinkle užbaigė politikas.