Svarbu turintiems automobilį ar kitą kelių transporto priemonę

     Naudinga pasitikrinti duomenis 
 
     Prieš perkant Lietuvoje registruotą transporto priemonę svetainėje regitra.lt („Paieška transporto priemonių registre“) verta  pasitikrinti jos registracijos, privalomosios techninės apžiūros ir transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo duomenis, taip pat – ar jos neieško Lietuvos policija. 
 
     Prieš pasirašant pirkimo–pardavimo sutartį patartina įsitikinti, ar sutartyje, kituose transporto priemonės įsigijimą patvirtinančiuose dokumentuose nurodytas pardavėjas – tas pats asmuo, iš kurio perkama, paprašyti pardavėjo parodyti asmens dokumentą. Turėdami tikslius pardavėjo duomenis, neprarasite galimybės teisiniu būdu reikalauti kompensacijos už patirtus nuostolius, jei vėliau paaiškėtų, kad transporto priemonė buvo vogta, techniškai netvarkinga ar neatitinka pirkimo–pardavimo sutarties sąlygų.
 
     VĮ "Regitra" atkreipia dėmesį, kad pateikus registruoti turinčią klastojimo požymių ar policijos ieškomą transporto priemonę (ar jos dokumentus), informacija apie tai perduodama Lietuvos policijai. Policija gali ją sulaikyti ir saugoti iki tyrimo pabaigos. 
 
     Lietuvoje dar neregistruotas transporto priemones patikimiau įsigyti iš transporto priemonių prekyba užsiimančių įmonių. 
 

     Išregistravimas („nurašymas“) baigus eksploatuoti
 
     Baigus eksploatuoti transporto priemonę, dėl jos išregistravimo į VĮ „Regitra“ gali kreiptis jos valdytojas (savininkas) arba ją apdoroti priėmusios įmonės atstovas. 
 
     Pareiškėjas turi pateikti prašymą, savo asmens dokumentą, taip pat atstovavimą patvirtinantį dokumentą (jei kreipiasi transporto priemonės valdytojo ar transporto priemonę priėmusios įmonės atstovas ir dokumentas sudarytas ne elektroninių ryšių priemonėmis). Taip pat pateikiamas eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas, kurį išdavė apdoroti transporto priemonę priėmusi įmonė ir registracijos numerio ženklai bei registracijos liudijimas (jei neprarasti). Jei pareiškėjas negali pateikti šio pažymėjimo, pateikiamas jo paaiškinimas apie minėto dokumento nepateikimo priežastį. 
 
     Baigtų eksploatuoti („nurašytų“) transporto priemonių duomenys saugomi VĮ „Regitra“ archyve. 

 

     Informacijos šaltinis: www.regitra.lt