Lietuvoje ženkliai auga naujų transporto priemonių skaičius

Pernai metais Lietuvoje naujų transporto priemonių skaičius išaugo net 19 proc., o beveik pusę jų sudaro nauji lengvieji automobiliai. Be to, svarbu pastebėti, kad šalies keliuose ženkliai daugėja ir hibridinių bei elektra varomų automobilių.

Nors naujų transporto priemonių tendencingai daugėja, realiai eisme dalyvaujančių lengvųjų automobilių amžius išlieka panašus – apie 15 metų. Taip yra todėl, kad Lietuvoje vis dar dominuoja naudotos transporto priemonės. Ryškesnis automobilių amžiaus jaunėjimas pastebimas tarp įmonėms priklausančių transporto priemonių t. y. juridinių asmenų, o ne fizinių.

Pastebėtina, jog praėjusiais metais išaugo naudotų lengvųjų automobilių importas – netoli 14 proc. Daugiausiai buvo importuojama iš šių šalių: Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Olandijos bei JAV. Pavyzdžiui, importas iš Vokietijos išaugo netoli 21 proc., JAV – daugiau nei 37 proc.

Didėja ir elektra varomų lengvųjų automobilių, kurių praėjusiais metais įregistruota beveik 31,5 proc. daugiau nei pernai metais, tuo tarpu hibridinių – daugiau nei 41 proc.

„Nors dyzeliniai bei benzininiai lengvieji automobiliai vis dar populiarūs tarp lietuvių, džiugina kitos tendencijos – pastaruosius trejus metus matomas ženklus hibridinių bei elektra varomų lengvųjų automobilių skaičiaus augimas. Visuomenė vis labiau rūpinasi mus supančia aplinka ir renkasi ekologiškas arba mažiau taršias transporto priemones“, – teigia VĮ „Regitra“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Nuo šių metų balandžio keisis tvarka, susijusi su elektromobilių ženklinimu. Šiuo metu jų numerio ženklai sudaryti iš priekyje einančio EV raidžių derinio. Atsižvelgiant į didėjantį tokių automobilių skaičių bei poreikį plėsti numerio ženklų derinių kombinacijas, bus naudojama tik E raidė ir bet kuri kita abėcėlės tvarka einanti raidė. Tokiais išskirtiniais numeriais bus žymimi ir hibridiniai automobiliai įkraunami iš išorės.

Nors transporto priemonių Lietuvoje nuolat daugėja, susiduriama su problema, jog jų savininkai kasmet vis rečiau praneša apie netinkamas naudoti transporto priemones. Pavyzdžiui, 2014 m. „Regitrai“ buvo pranešta apie 29,5 tūkst. netinkamus eksploatuoti lengvuosius automobilius, tuo tarpu 2017 m. pranešta tik apie 10,6 tūkst. tokių automobilių.

„Norisi priminti, kad transporto priemonės naudojimas yra nuolatinė jos savininko ar valdytojo atsakomybė. Asmuo turi užtikrinti, kad eisme dalyvautų tvarkinga transporto priemonė, nekelianti grėsmės jam ir aplinkiniams, o taip pat neteršianti gamtos. Todėl kviečiame pasirūpinti senų ir nebetinkamų eksploatuoti transporto priemonių išregistravimu bei sunaikinimu“, – sako D. Jurgutis.

Primename, kad gavus iš eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų sunaikinimo pažymėjimą, jį reikia pateikti „Regitroje“ kartu su registracijos liudijimu bei valstybiniu numeriu, jeigu jie neprarasti. Tuomet transporto priemonė išregistruojama visam laikui.

Informacijos šaltinis: http://www.regitra.lt/lt/naujienos/lietuvoje-zenkliai-auga-nauju-transporto-priemoniu-skaicius