Ar istoriniai automobilių numeriai pradings istorijos tėkmėje?

Vidaus reikalų ministerija 2017 m. spalio 9 dieną priėmė įsakymą Nr.IV-690, kuriuo numatyta, jog istorinės transporto priemonės netenka joms šiuo metu išduodamos valstybinio numerio rudos spalvos, taip pat numeriuose nelieka nuorodos į transporto priemonės pagaminimo metus. Įsakymo pakeitimas įsigalioja nuo 2018 metų balandžio 1 dienos, rašoma asociacijos „Retromobile“ pranešime.

Kas pasikeitė per 3 metus, kai VĮ Regitra 2014-07-01 priėmė teisės aktą dėl rudos spalvos valstybinių numerių, dėl transporto priemonių pagaminimo metų juose žymėjimo?

Asociacijos atstovai teigia, kad dar 2011–2014 metais derinant šiuo metu naikinamą istorinių numerių įvedimo tvarką, jų išdėstymo, spalvinę gamą ir kt. darbo grupėse taip pat dalyvavo VĮ „Regitra“ atstovai, kurie siūlė ir balsavo už tai, jog būtų numatyta istorines transporto priemones išskirianti numerių spalva bei numeriuose numatyta pagaminimo data.

Tepraėjus 3 metams nuo numatytosios, tvarkingai bei sistemingai gyvuojančios tvarkos įvedimo, istorinės technikos gerbėjai nuolat visuomenę informuodavo, jog istorinės transporto priemonės registracijos numerio ženklas – daugiau nei numeris. Tai – informacinė lentelė, nurodanti, jog:

1. Tai – istorinė transporto priemonė;

2. Ji pagaminta konkrečiais metais.

Asociacijos atstovų teigimu, akivaizdu, kad minėtas Vidaus reikalų ministro įsakymas sujaukia kruopščiai bei nuosekliai kuriamą istorinės technikos identifikavimo visuomenėje tvarką.

Taip pat pakerta pasitikėjimą valstybinėmis institucijomis, taip neatsakingai, beatodairiškai bei skubiai kaitaliojančiomis teisės aktus, rašoma asociacijos „Retromobile“ pranešime. 

Susidariusios situacijos bei esamos sistemos pakeitimo didžiausia neigiamybė – nepastovumas ir blaškymasis.

Reaguodama į įstatymo projektu teikiamus siūlymus, asociacija „Retromobile“ teikė siūlymus koreguoti teisės aktą, paliekant esamą istorinių numerių išdavimo sistemą, numeraciją, spalvą. Tačiau nebuvo ne tik kad atsižvelgta, tačiau net ir nesureaguota. Diskusijos šiuo klausimu apskritai nebuvo. Istorinės technikos gerbėjai ne sykį yra minėję, jog yra pasiryžę priimti padidėjusius kaštus istorinių numerių išdavimui. Tai taip pat nepadėjo.

Istorinės technikos gerbėjai jaudinasi, jog minėta įstatyminė pataisa labai neigiamai atsilieps Lietuvos transporto bei visos šalies istorinio automobilizmo įvaizdžiui, kai vieni naudosis informatyviais rudos spalvos istoriniais numeriais, o kiti – ne.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/gatve/ar-istoriniai-automobiliu-numeriai-pradings-istorijos-tekmeje-221-884582